Město Jílové - centrum mikroregionu Labské skály Město Jílové, okres Děčín, Ústecký kraj, oficiální stránky města Jílové Hledání Mapa stránek Vytisknout Vypnout grafiku RSS kanál CZ EN DE

Dotazy a odpovědi

 

 

Vážení spoluobčané,

rubrika Dotazy a odpovědi byla zrušena usnesením RMJ č. 1208/2013/R ze dne 22. 1. 2013, a to pro neplnění původního účelu, pro který byla zřízena (více viz zápis z RMJ, strana 32).

 

Na Vaše dotazy rádi odpovíme, využijete-li některý z kontaktů na zaměstnance.

 

Děkujeme za pochopení.

 

 

 

Dotaz: Dana Dvořáková, 17. 1. 2013

Pro pí Javůrkovou. Vážená paní, děkuji za odpověď od JSDHO Jílové-Modrá, který je zcela jistě pouze vykonavatelem Vašeho rozhodnutí. Odpověď je sice hezká a rychlá, ale neúplná (chybí údaj o dni místního šetření...atd.) a já bohužel nechápu, z jakého důvodu jste mi neodpověděla Vy osobně nebo ten, kdo toto rozhodnutí a na základě jaké žádosti - žádosti koho, vydal. Zcela jistě jste odpověď na můj dotaz četla. Pokud ne, jsem ochotná Vám ji zaslat.

Odpověď: Helena Javůrková, vedoucí OMH, 21. 1. 2013

Odpověď pro paní Dvořákovou : dne 16.1.2013 jsem Vám odpovídala takto:

"Odpověď: Helena Javůrková, vedoucí OMH, 16. 1. 2013 Vážená paní Dvořáková, odbor místního hospodářství se, v souladu s novou organizační strukturou, již pouze vyjadřuje z hlediska správce městské zeleně k návrhům na kácení dřevin. Žádosti a veškeré schvalovací řízení však již má v kompetenci jiný referent města Jílového, jemuž Váš dotaz bude předán k vyřízení."

Více nemám co dodat, protože o kácení stromů ve městě již nerozhoduji. Není mi jasné, co je na mé předchozí odpovědi nepochopitelného. Pokud, jako vlastníci bytových jednotek ve vašem domě máte rozpor, budete si ho muset vyřešit mezi sebou.

 

Dotaz: Dana Dvořáková, 16. 1. 2013

Dotaz pro paní Javůrkovou. Vážená paní, mohla byste mi prosím sdělit, na vykácení kolika stromů před domem ve Spojové ul. 264, 265 zněla žádost od výboru společenství, resp. pí Vaňkové? Na schůzi společenství byl totiž schválen a následně podepsán souhlas s vykácením max. 3-4 stromů, zejména borovice - ta je "nemocná".

Nyní je jich označeno 10.Co k tomu můžete říci? Byla jste se tady vůbec osobně podívat? Výbor toto jednání svádí na Vás a na to, že kořeny stromů zasahují pod dům, což je naprostý nesmysl. Ani plíseň na domě není z důvodu stromů, neboť na tato místa nepůjde sluníčko ani po jejich vykácení. Je to totiž severní strana..Mám dojem, že se jedná pouze o něčí zájem zničit i ostatní stromy. Není to škoda? Zeptám se i na odboru životního prostředí.

Odpověď: Helena Javůrková, vedoucí OMH, 16. 1. 2013

Vážená paní Dvořáková, odbor místního hospodářství se, v souladu s novou organizační strukturou, již pouze vyjadřuje z hlediska správce městské zeleně k návrhům na kácení dřevin. Žádosti a veškeré schvalovací řízení však již má v kompetenci jiný referent města Jílového, jemuž Váš dotaz bude předán k vyřízení.

 

Dotaz: Michaela Zborníková, 7. 1. 2013

Dobrý den, měla bych na Vás tři dotazy - první je ten, kdy bude hasičský ples a jak je možné sehnat na něj lístky? A zda mi můžete sdělit, kde je možné zacvičit si zumbu (čas, místo, peníze za hodinu atd.). Přestěhovala jsem se z města do Jílového a nemám žádné informace a ráda bych navštěvovala hodiny zumby. Ale nevím, zda tu vůbec jsou... Děkuji proto mnohokrát za Váš čas a za odpověď.

Odpověď: Petra Nedvědová, referentka, 11. 1. 2013

Dobrý den, paní Zborníková, Hasičský ples bude 16. března na zámku v Jílovém, vstupenky na něj si hasiči prodávají sami a obvykle je velmi brzy vyprodaný. Kontaktujte paní Sýkorovou, telefon na ni je 606 336 642.

Váš další dotaz se týkal cvičení zumby v Jílovém. Cvičení je tu více, pro větší přehled uvádím i další možnosti:

Pondělí power jóga 18.30 - 19.30 hodin powerjoga.blgz.cz
Úterý aerobic 19 - 20 hodin kontakt: 655221@seznam.cz
Středa jóga 18.30 - 19.30 hodin kontaktní tel. 774 504 102
Čtvrtek zumba 19 - 20 hodin kontakt: 655221@seznam.cz
Neděle zumba 18 - 19 hodin kontakt: 655221@seznam.cz

Uvedená cvičení probíhají v tělocvičně ZŠ na náměstí, je lepší pro jistotu kontaktovat svičetelky, protože například powerjóga se příští týden přesouvá z pondělí 14. na úterý 15. ledna od 20 hodin.

 

Další cvičení organizuje ve svých prostorách v zámeckém areálu Rehabilitace Kateřina. Jejich cvičení trvá 50 minut a cena je 50 Kč. Tel. kontakt na Kateřinu je 4112 550 485.

Pondělí cvičení na míčích od 17 hodin
Středa strečink od 17 a 18 hodin
Čtvrtek míče a strečink od 11 hodin

Doufám, že si z nabídky cvičení vyberete a také doufám, že se Vám v Jílovém bude líbit.

 

Dotaz: Václav Kasl, 5. 1. 2013

Dobrý den, paní Némová. Děkuji za Vaši odpověď ze dne 4.1.2013. Bohužel jste neodpověděla na to, na co jsem se ptal. Tak ještě jednou:

1. Proč město souhlasí se stavbou komerčního objektu soukromým subjektem na městském pozemku a jak je právně ošetřen případ prodeje objektu třetí straně? Na to mi musí odpovědět MÚ Jílové a ne stavební úřad v Libouchci, ten se zajímá pouze o souhlas vlastníka pozemku a tím je město Jílové.

2. Na svůj zmíněný dotaz na základě zákona č.106/1999 Sb.ze dne 12.3.2012 ohledně poplatků z ubytování mi bylo odpovězeno, že o žádné ubytovně v objektu FC Jiskra MÚ neví. A teď najednou žádá FC Jiskra o územní rozhodnutí na rozšíření kapacity stávající ubytovny. Tak kde tedy je pravda?

Mám dojem, že v odpovědích na dotazy kolem FC Jiskra se buď lže a nebo vydatně mlží a nebo se neodpovídá vůbec - viz dotaz pana Peterky z listopadu 2012. Je to něčí zájem? Děkuji předem za odpověď, ale k věci.

Odpověď: odpověď se připravuje

 

Dotaz: Václav Kasl, 5. 1. 2013

V odpovědi na můj dotaz mi veřejně vyhrožujete právním postihem za poškození dobrého jména firmy EUROGREEN. Že tato firma zeď stavěla mám z písemného podkladu a jestli tomu tak není, tak zřejmě došlo k manipulaci či zneužití názvu firmy ze strany na této stavbě zainteresovaných subjektů - FC Jiskra Modrá jako zadavetele a MÚ Jílové jako majitele pozemku. Pak ovšem dostává celá záležitost úplně jiný a zajímavější rozměr. Ve svých dotazech totiž používám pouze ověřené informace a firmě EUROGREEN se bude muset omluvit někdo jiný.

Žádám tedy, aby byly prohlédnut zadávací protokol ke stavbě, projektové podklady a stavební deník . Pak by se mohly zjistit příčiny zřícení opěrné zdi. Doufám jen, že výsledkem nebude zásah vyšší moci, žádná vyšší moc v té době na zeď nepůsobila.

Byl bych rád, kdybych dostal odpověď , jak celá akce probíhala, protože původně byla postavena první opěrná zeď, ta byla zasypána navážkou a o kus dál byla postavena tato zmiňovaná zeď a ta se zbortila, naštěstí nikoho nazasypala, kolem vede totiž veřejná cesta. A prosím bez vyhrůžek.

Odpověď: odpověď se připravuje

 

Dotaz: Petra Růžičková, 5. 1. 2013

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli je možné zaplatit si reserve parkovacího místa v ulici K.H.Máchy i když nejsem osoba s postižením. Děkuji

Odpověď: Helena Javůrková, vedoucí OMH, 8. 1. 2013

Dobrý den, bohužel, s ohledem na nedostatek parkovacích míst, a protože by nebylo možné vyhovět všem zájemcům, vyhrazujeme parkovací místa pouze osobám se zdravotním postižením.

 

Dotaz: Ferdinand Mravenec, 3. 1. 2013

Dobrý den, ozvěděl jsem se, ze z pera právníka města vzešla původně diskriminační vyhláška města týkající se odpadů. Mám tím na mysli vyhlášku č. 2/2012. Prý se až na základě intervence přisedících občanů přímo při zásedání zastupitelů odstranil diskriminační odstavec a z původně navržené vyhlášky byl vyjmut. Ptám se, jak je možné, že takto nekvalitně pracuje právník města? Jak je možné, že nikdo ze zastupitelů nereagoval dříve než přisedící lidé? Mám osobní dojem který hraničí s jistotou, že naši zastupitelé chodí na jednání nepřipraveni, nebo je v tom nepochopení psaného textu? V případě, že se jednalo o nepochopení, neměly by se vyhlášky v budoucnu připravovat tak, aby je pochopil i zastupitel, když je má následně pochopit i občan-poplatník? Děkuji za reakci.

Odpověď: odpověď se připravuje

 

Dotaz: Amina Pučálková, 2. 1. 2013

Dobrý den, chtěla bych popřát všem tázajícím se občanům i všem odpovídajícím úředníkům v roce 2013 jen to nej, aby to napětí mezi oběma pomyslnými tábory nepolevovalo. Profitovat bude vždy občan, v duchu hesla "Když se dva perou, třetí má užitek".

I přesto, že i já žiji s manželem v zahraničí, chci popřát městu Jílové jen a jen rozkvět. Chtěla bych se i zeptat, o jaký advent mohu v roce 2013 dorazit s manželem na akci Rozsvěcení vánočního stromu a jaké doprovodné akce budou plánovány. Byla bych velice ráda, kdyby se i tato akce stala stejným zvykem jako třeba Jilovské slavnosti. Jen tak dál! Mějte se fajnĕ děcka.

Odpověď: Petra Nedvědová, referentka, 11. 1. 2013

Dobrý den, paní Pučálková, i za kolegy děkuji za přání do roku 2013, i Vám přeji samé dobré věci pro tento rok.

K Vašemu dotazu: Rozsvěcení vánočního stromu určitě bude, rádi bychom z toho udělali tradici, stejně jako jsou tradicí adventní koncerty. První adventní neděle připadá na 1. prosince a v tento den bychom měli stromeček rozsvěcet ve spojení s dalšími akcemi (vánoční trhy atd.). Konkrétní program Vám ale ještě nemohu poskytnout, protože se teprve bude připravovat. Víceméně je jisté, že po všechny čtyři adventní neděle budou koncerty, pokud se podaří, byli bychom rádi i za Rybovu Českou mši vánoční a 7. nebo 14. prosince bude opět Vánoční dovádění pro děti.